Skip to main content

Kaip atrodo gyvenimas įprastame Suomijos daugiabutyje, kurio pavydi daugelis lietuvių

Vienas suomis nusprendė parodyti, kaip atrodo gyvenimas Suomijos daugiabučiuose. Iš tikrųjų graži tvarka ir net darosi pavydu bežiūrint…

Jie primena mums įprastus miegamųjų rajonų daugiabučius, tik čia namai ne penkių aukštų, o keturių. Žinoma, būna dviaukščių ir triaukščių taip pat. Buto su vienu miegamuoju nuomos kaina siekia  500€.

Tačiau lyginant su Lietuva skirtumai daugiau nei akivaizdūs… Priekyje namo yra didelė aikštelė, kur telpa šimtai automobilių. Kiekvienas žmogus turi savo parkavimosi vietą ir net yra galimybė prikurti automobilį, jeigu jis neužsiveda nuo šalčio. Tiesa už vietą reikai mokėti, jeigu turi automobilį – ji kainuoja 10 eurų.

Prie namo nėra jokių šiukšlių konteinerių. Tam yra atskiras pastatas, kuris uždaromas vartais, kad gyvūnai neateitų ir nepradėtų kuisti šiukšlių.

Suomiai yra mokomi rūšiuoti šiukšles, tačiau tai nėra privaloma. Jeigu nori darai, jei ne – meti į bendrą konteinerį.

Instrukcijas galima pamatyti ir rusų kalba.

Visi balkonai yra įstiklinti vienodai. Kai žmonės darosi viską kartu yra pigiau, o tuo pačiu labai stilingai atrodo.

Pirmo aukšto gyventojai neturi balkono, todėl jiems yra paskirtas žemės lopinėlis, kuris aptvertas tvora. Namo kieme nėra jokių automobilių, visiems užtenka aikštelės, kuri yra netoliese.

Taip pat yra garažas dviračiams, o raktus turi visi namo gyventojai.

Teritorijoje yra pavėsinė, kur galima pasikepti savo mėgstamus griliaus patiekalus.

2 thoughts to “Kaip atrodo gyvenimas įprastame Suomijos daugiabutyje, kurio pavydi daugelis lietuvių”

  1. Tikrai yra į ką pasižiūrėti, kad tokia tvarka pas mus Lietuvoj būtų. Čia tik svajonės ir kada mes iki tokio lygio daeisim? Didelis didelis klaustukas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *